isa ja poja suhted 31.03.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mis aitaks isal end analüüsida ja seda teha koos terve perega?
Isa 45, poeg varsti 18. Ei sobi omavahel . Juba kui poeg võike oli, ei leidnud nad ühte keelt. Isa ei võtnud tavaliselt poega kuhugi kaasa. vahel oli põhjus see, et äkki seal tarbitakse palju alkoholi. Isa tarbib seda ise ka päris parajal hulgal. nii et ei mäleta, mis õhtul tegi või ütles. Poeg on seda kõike pealt näinud ja kuulnud. Ütlesin küll isale, et lõpeta see joomine. Aga ei. Nüüd on siis käes see, et ka poeg tarbib alkoholi. Vahel vähestes kogustes. Riidlen ja püüan talle selgeks teha, et see ei ola hea mõte. Vahel võtab ka rohkem. Ja siis juhtuski see, et poeg lubas isale anda tappa kui oli võtnud rohkem kui tohib. Kuigi isa oleks pidanud aru saama, et inimesega , kes on alkoholi tarbinud, ei tasu vaielda ja õiendada. Sain suure vaevaga poisi magama. Isa vihastas ja lubas poisi kodunt minema lüüa. Siianii ei ole see veel täide läinud, aga ma isegi kardan kodunt kaugele sõita. ei tea, mis võib juhtuda. Isa ei luba ka mitte minul teda arvusatada. Mingitest pere suhetset saateid ta ei vaata ega loe selle kohta. Mida teha edasi, et rahu majja tuleks. Olen kahe inimese vahel. Raske on . Soovitage midagi. Tänades mures ema.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Nii Paps kui ka Poeg vajavad alko suhtes korrektsiooni e ravi. Kainelt nad teineteist võib-olla veel taluvad, suhtlevad. Viinauimas tuleb kindlasti pahandus, tüli, kaklus.
Viin teeb jobuks ja seetõttu riigiisad seda rahvale nii lahkelt pakuvadki, et sotsiaalsete probleemide tõttu inimesed "sõjanuia" ei kergitaks, et inimestel oleks "heameel" kui sadamabossid poole-milliseid kuupalku saavad, energiamehed rõõmsalt elektrihinda tõstavad ning nõukogud-juhatused 50-60 kordset pensionäri kuutasu igakuiselt saavad. Pensionäri sooletrakt on ca 10 meetrit pikk. Kas energeetikutel on see o,5 km - palju rohkem kui Oleviste kirikutornist maapinnani? Aga ega kirik meil neid probleeme ei lahenda. Või on need energeetikud tõesti nii energilised, töökad, võimekad? Kui, näiteks, tavainimesele on jõukohane 25kg tõstmine, olümpiamees Jaan Taltsile peaaegu kümme korda enam, siis energiahiiud peaksid suutma 50-60 korda enam, seega 1250-1500 kg! Nemad suudavad?!
Aga ega sellepärast ei tohi jooma hakata.
Mehed, kainenege ja ärge laske end alkoholiga orjastada!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet