lahutamine 28.02.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lahutasin hiljuti, see oli elu ainus pikem suhe, 10 aastat, on poeg, viie aastane. Kuidas lahti saada masendusest ja enda süüdistamisest. Kuigi süüdi oli teiste arvates küll naine. Poisist on tohutult kahju. Ja et ma ei suutnud olla tõeline isa, kes on kogu elu.
Samuti pole ma veel üle saanud mõttest, et kui ma ikka oleks rohkem pingutanud. Ka pole ma suutnud seda asja tajuda veel täielikult lõplikuna. Häirib mõte, et ehk ma peaksin ta millagi tagasi moosima, kuigi meie suhe oli ikka küllaltki tülide rohke.
Mida teha?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kahetsemisest üksi on vähe - vaja tegutseda. Eelkõige hoolitsus ja abi poisi kasvatamisel. Süüdistamised (enda või teiste) ei aita, aitavad sõbralikud suhted ja suhtlemised, siis võivad asjad laabuda. Etteheidete tegemine ja süüdiastamine igal juhul olusid, suhteid ei paranda.
Eelkõige laps, siis sõbralikud-mõistvad suhted ja suhtlemised.
Survejõud siin ei aita, aitavad tõmbejõud.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet