Lapse enesehinnang 29.01.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on probleem oma 10a. pojaga.Ta peab ennast lolliks ja värdjaks kuigi keegi pole seda talle öelnud.Õpib ta 3. klassis ja hinded on head( kaks 4,ülejäänud 5.).Käitumine ja hoolsus eeskujulikud.Aga enda arvates on ikka loll,sest kõik pole viied.Ma pole kunagi seda temalt nõudnud ja pole ka pahandanud kui ta on saanud mõne kolme.Kui juhtub mõni kolm tulema pean teda tükk aega rahustama ja seletama,et ta ei ole loll.Ma saan temaga ilusti rääkida st. kui on midagi halvasti või hästi läinud tuleb ta ja räägib ise.Kallistan teda ka tihti.
Ja siis ta kardab haigusi.Kunagi räägiti lasteaias sünnimärkidest.Tema kontrollib nüüd pidevalt sünnimärke ,äkki tuleb nahavähk.Kardab kriimustusi,äkki lähevad mädanema.Kui jalg või käsi on valusad on hirm opi ees.Loodus õpetuse tunnis õpitud hallitusseened ,need võivad ta ära tappa...
Ma pole kunagi teda selle hirmu pärast naeruvääristanud.Olen püüdnud rahulikult asjad ära seletada.Natukeseks aitab,aga siis hakkab kõik otsast peale.
Mida ma tegema pean?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vestelge Õpetajaga ja saate infot koolielu kohta. Pange Poiss trenni (vastavalt tema huvidele), kehaline aktiivsus tugevdab organismi, ja haigused "ei pääse löögile" ning selle valdkonna hirmud surutakse tagaplaanile. Kehaline tegevus parandab ka aju verevarustust ning tema vaimsed võimed saavad veelgi paremini edeneda. Tulge minu juurde, õpetan teile mõned harjutused enesehinnangu tugevdamiseks. Vajadusel kaalume ka mõne arstirohu kasutamist ja siis juhiks vägesid lastepsühhiaater.
Head soovides,
Jüri O.-M. Ennet