Depressioon, suhtesõltuvus, madal enesehinnang jne. Kardan hulluks minemist. Kas saaks jutule tulla? 31.03.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

põen endale teadaolevalt depressiooni. sellest ka madal enesehinnang, mis algas juba lapsepõlvest ja ka säilinud praeguseks.
suhtesõltuvus on ka. ma ei suuda lahti lasta inimesest kes mind kohati halvustab ja alavääristab. kardan üksi jääda.
kohati on ilmunud suitsiidsed mõtted.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressioonil on oma kindel patogeneesi rada (arengukulg):
1) hingeelu e emotsionaalne tasand - hingevalu sajad varjundid. Tundehellad inimesed on eriti "rikkaliku" mure-emotsionaalse koormaga.
2) Kui ebakõla keskkonna ja isiku vahel püsib, siis hõlmatakse meelte-maailm e psüühika (siin tavaliselt piirdutakse mõtlemisega (mõtle positiivselt), aga kogu meelte-maailm on häiritud. Inimesele olulised hoiakute valdkonnad eriti (mõtlemine, mälu, une-ärkveloleku valdkond, tahtesfääri häired, töövõime kõikumised-langused jne. on depressioonist häiritud.
3) Kehalised häired, varem esinenud häirete ägenemine, uute kehahäirete tekkimine. Ära unusta: Terves kehas terve psüühika ja terve tundeelu e emotsioonid!
4) Sotsiaalne valdkond hakkab "lekkima". Töö-Vanker hakkab remonti vajama või "ülevaatus" vajalik,
Lapse-Vanker ja lähisuhe hakkab murenema.
5) Vaimu-maailm e eetilised printsiibid vajavad "õlitamist" e ülevaatamist, uuendamist, uutega asendamist.
Seega - Eetika tasand, Uue-Inimese tekitamise tasand.

Ravirada-Tervenemise rada on vastupidises suunas! Alustame 4), 3), 2), 1), ja siis 5) e Uuendatud Eetika.
Seega õige ravi ei ole ainult roheline tablett kaks korda päevas ja kaks-kolm või viis-kuus kuud.
Tableti osakaal on 1/10, muud tegemised - (5 valdkonda) on 9/10 tähtsusega.
Rõõmsameelset tegutsemist.
Jüri O.-M. Ennet