intiimelu 08.01.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul on probleeme intiimsuhetega v6i 6igemini nenede puudumisega. Ainus m6te et ma kellegagi suudlen (seksist r22kimata), ajab mind nii 2revusse, et syda l2heb pahaks. Kuna olen 20 ja ei tahaks yksi ka olla, siis olen suure dilemma ees, mida teha. Kui kellegagi v2lja l2hen, on mul raske end vabalt tunda. Lisax igasugu kehalised symptomid. Ohh, ma ei tea, ega psyhhiaater mind ikka aidata ei saa (olen k2ind), depressandid leevendavad 2revust, aga probleem ikkagi j22b. Hirm on ja lahti ei saa. Aidake! Kaie

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kaie, intiimsuhe on suhtlemise nn "süvakiht". Nimetatud suhe saab olla hea, tore, vastastikku soovitav vaid siis, kui ollakse teineteisega piisavalt tuttav, tuntakse teineteise huvisid ja hoiakuid, tunnetatakse vastastikkust "tõmmet" ja soovitakse Teineteisele head pakkuda. Intiimsuhe tuleb siis, kui selleks on saabunud õige aeg. Sportlik eluviis ja sellega kaasnev hea tervis ning reipus soodustavad suhtlemist, soodustavad teineteisemõistmist, annavad julgust ning enesekindlust, "lubavad" olla Mina Ise.
Kerged rahustid või antidepressandid on abivahendiks, olulisim on siiski eelõeldu.
Hingelist Sõpra Sulle soovides,
Jüri O.-M. Ennet