Hirm õnnetuste ees. 03.11.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Pöördun Teie poole murega, mida pole julenud kellelegi rääkida.
Nimelt on viimasel ajal hakanud suur tugev hirm mu elu üle võimsust võtma.
Probleem algas umbes aasta tagasi.
Nimelt kardan tohutult, et minu lähedaste inimestega juhtub midagi halba.
Pähe tulevad halvad mõtted, süda hakkab puperdama ja maha rahunemine on väga raske. Olen proovinud alati mõelda häid mõtteid, et küll kõik läheb hästi ja midagi ei juhtu. Kuid ikkagi, miks tulevad sellised halvad mõtted pähe ja algab suur hirm?
Näiteks kardan meeletult öiseid autoga sõitmisi. Näiteks kui elukaaslane sõidab üksi öösel koju jne. Siis mina aga ei suuda rahuneda, ja pähe tulevad mõtted, et äkki midagi juhtub ja ma ei näe teda enam.
Neid sellised näiteid võin ma välja tuua väga palju.
Kõige hullem on veel see, et need halvad mõtted ja see kartus mõjuvad juba minu elukvaliteedile.
Kõige suurem hirm seisnebki selles, et kardan, et ma ei näe enam oma lähedasi, et juhtub mingi õnnetus.
Olen mõelnud minna psühhiaatri juurde, kuid olen kartnud, et minu mure on selline tavaline ja ma ei peaks kartma sellised asju, mõtlema häid mõtteid.
Sooviksingi teada, et kas on põhjust muretsemiseks oma tervise pärast? Ja mis kõige peamine, kas sellisest kartusest oleks võimalik lahti saada või vähemalt, et see kartus laseks normaalselt elada?

Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Need on sundhirmud-foobiad ja need on ravitavad.
Psühhiaatri jutule ja sealt arstirohi. Harjutuste osas saad selgust eelnevatest (vt otsinguga - foobia).
Psühhiaatrit karta ei ole vaja.
Muretseda ei ole vaja, vaja on tegutseda!
Kõik saab korda!
Jüri O.-M. Ennet