Depressioon ja ärevushood 15.09.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olles ise alles nii noor siis ei tea mida teha. Augustis hakkasid mul tihedamas depressioonihood. Kui enne seda oli neid suhteliselt harva siis nüüd on need iga päev. On väga palju päevi kus koolis vahetundide ajal nutan. Peaaegu iga öhtu nutan end magama. Olen ka ennast löikunud. Ei tea mida edasi teha vöi kuidas toimida. Samuti olen kõik enda söbrad ära blokeerinud, et saaksin üksi olla. Isegi kui ma seda niii väga ei taha siis ma kardan teha teistele haiget ja kardan, et teised pettuvad minus.
Aitäh

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Kindlasti räägi sellest enda Emale, kellelegi Lähedastest . Üheskoos on muret kergem kanda a ja häid lahendusi leida.
2) Kindlasti on sellel muretsemisel ka mingid põhjused - need on vaja välja selgitada ja siis nende suhtes seisukoht võtta. Mida muuta annab, seda muuta. Mida muuta ei anna, seda mitte südamesse võtta.
3) Kindlasti on vajalik Kehaline aktiivsus (jalutamised jms), see aitab pingetest vabaneda. Kui vabaned pingeist, siis paraneb ka meeleolu ja kaob nutmise vajadus.
4) Ära tegele teiste arvamusega, tähtis on see, et sa enda positiivseid omadusi märkad ja enda headest tegudest rõõmu tunned - siis märkavad seda teisedki.
5) Tee minu harjutust - leia endale sobilik-mõnus kordade arv.

Rahustav harjutus.
Ringutan-sirutan end Taevatähe e. Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea veidi kuklasse, naeratus näole.
Siis Lõdvestus. Rahulikult painutus ette alla, kael-õlad on pingevabad (“Pea ripub
pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka vööpiirkond.
Lõdvestub kogu keha!
Tagasi lähteasendisse (püsti asendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk:
keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahustamine, enesekindluse suurendamine, tuju parandamine.
Harjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast.
Leia endale ise sobiv korduste arvu (kuni kümneni), tee mitu korda päevas.
Oled tubli, räägi Emale,Lähedasele.
Harjuta!
Tervitab tohtrionu Jüri.