Kanep, ärevushood ja depressioon 30.11.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
mul tekkisid peale suurt stressi ning tihedat kanepi tarvitamist suured ärevushood ning tuju langus. Ma käisin läbi kõik kiirabid, perearstid, EMO-d ja psühhiaatrid. Mulle kirjutati välja Diazepam ja Zoloft.
Kui ma esimest päeva võtsin Zolofti siis ei olnud väga midagi - õrn iiveldus, väsimus ning kahjuks ka närvilisus tõusis. Järgmise päeva hommikul ärkan ma ehmatades nagu oleks saanud elektriloogi. Peale seda olin terve päeva uimane ja väsinud. Ei liigutanud palju ning isu oli ka vähenenud. Kas see on tavaline selle puhul või ma pean pöörduma arsti poole.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Esiteks, AD (Zoloft) annust vähendada ja siis selgub, et ka see AD sobib või ei sobi. Kui seisund, enesetunne ei parane ja tulevad uued eba-tunded, siis see AD ära jätta.
Rahusti Diazepam - sobib.
Teiseks. Arstirohu tähtsus on1/10 ja 9/10 on harjutused, lõõgastused, tervislikud eluviisid, uued väärtushinnangud - mis ikkagi siis Ilmamaal tähtis ja mis kahjulik "müra"? Mõtle!
Vaata varasemaid, leia endale sobilikud harjutused ja tegutse! Tervist keegi sulle ei too, ise pead end terveks treenima, võitlema.
Jüri O.-M.Ennet