Poeg varastab 02.09.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu poeg Jaan varastab ikka.
Jaani arst dr.Parksepp ei usu seda,et varastab ,ks seeon klpomaania,või on see tema haigusest tingitud varastama hakkas ta umbes 50-ne ta haistus 23 aastaslt.
Miks ta ei varastanud varemalt kohe peale haigestumist ,vaid umbes 25-26 aastat hiljem,raha pane kõik raamatute peale ta on küll vist 500-600 raamatud need on kõik õe korteris,õde elab Ameerkas 20 aastat ta ei ole peale isa surma Eestis käinud õde ei teagi mis ta korteris on ,õde saadab Jaanile igakuu 80.eaga mis vend rahaga teeb seda ta tea.See raha on mõeldud toidu ostmiseks,jah seda on ikka vähe varastb mõnu järelt ka ja viib nee pandimajja.mida teha kas on ravimitega
kaotada see vargus ,olen väsinud asjade peitmisest ega see ei aita ka ta nuhib
ja leiab ikka üles nüüdalles võttie videokaamera aga sed ei võetud vastu ja vedelesnurgas põrandal maas mälu on tal väga-väga vilets,olen rääkinu arstidele
muidugi paarile kõik nad jäävad küsimuse võlga.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kaks varianti vaja proovida:
1) koostöö psühhiaatriga ja täpsustada, et mida psühhiaatriga koos annaks olukorra parandamiseks ette võtta;
2) elukohajärgne sotsiaaltöötaja - tema nägemus olukorrast ja soovitused elu korraldamiseks edaspidiseks koostöös sotsiaalabiga.
Need kaks rada tulebki ette võtta, et olukorda muuta paremaks.
Igale olukorrale leidub lahendus!
Jüri O.-M. Ennet