Öine ärevus 24.08.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Peaaegu igal õhtul ca 30 min pärast uinumist ärkan ärevuse tundega. Keha reageerib justkui oleks keegi mind ehmatanud. Süda lööb kiiresti ja selline ärevuse/hirmu tunne on hetkeks.

Selline ärkamine on ebameeldiv ja uuesti uinumine võtab aega. Muid terviseprobleeme ei esine.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Õhtul rahustavad rituaalid,
apteegi vabamüügist - Melatoniin (õhtul sisse võtta üks tabl),
apteegist rahustavat teed ja seda õhtul juua.
Minu harjutus - korduvalt päeval ja kindlasti õhtul enne voodisse minekut.
Organism on tervik ja seega - iga tera tervise varasalve on hea; suur/väike ei ole oluline, oline on et on tervisetera.
Päevik - selgub enda olemuse kohta enam, saab enda hoiakuid muuta (mida südamesse võtta ja mida mõistusega haarata).
Kuula organismi häält - teatab täpselt vajaliku tegemise või tegemata jätmise.
Rõõmsameelset tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet