Paanika/Ärevusseisund 31.08.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
minu probleemiks sai paar nädalat tagasi öine paanikahoog.
Põõrdusin isikliku perearsti poole paanikahoogude ja väsimuse kaebustega,
doktor kirjutas ravimiteks Cipralex 10mg (hetkel võtan hommikuti 1/2 tab.)
ja Xanax 0,5 mg (1/2 - 1 tab.ööseks).
Poolteist nädalat hiljem mul enam öiseid paanikahooge ei esine,kuid minuarust
on mul päevane tervislik seisund halvenenud-ma pean koguaeg sundima ennast
midagi tegema,ärevus
,hommikuti kyllaltki uimane lõunani Xanaxist.
Mul on kaks pisikest last,kes nõuavad koguaeg tähelepanu.
Kas ravimid on valed?
Mis ma edasi peaksin tegema?Kas põõrduma hoopiski psühhiaatri poole?

Ette tänades.
murelik inimene

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lp. Rõõmuteele asunu, orkestrit juhib üks dirigent, haiget ravib üks tohter korraga. Seega - põhidirigent olgu ikkagi praegu perearst. Kirjast tulenevalt rohud õiged, aga Xanaxi osas korrigeeriks: a) õhtul võtaks teda vähem, sedavõrd vähem, et hommikul oleks hea-värske olla, b) peale arstirohtude ilmtingimata kasutada teisi tervist tugevdavaid võtteid - kõiki, mis Teile sobilikud, Teile meeldivad, millede tegemiseks aega ja võimalusi on. Milline on vererõhk? Noorel inimesel võib olla madalavõitu ja vajate tassikese kohvi? Pidage sagedamini kontakti tohtriga, helistage talle. Hea tohter lubab endale helistada, väga hea tohter palub ja soovitab endale helistada! Kuritarvitamisi siin karta küll vaja ei ole. Kui peretohter leiab, et vajate psühhiaatri abi, siis pöördugegi hingetohtri poole. Eriarstid selleks ongi.
Saate neist häiretest jagu!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet