Tõsine armukadedus 24.01.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Minu probleem on siis selline, et mind valdab oma partneri suhtes pidev armukadedus. Satun lausa paanikasse, kui ei saa temaga suhelda päeva jooksul ning loomulikult kaasneb sellele ka alati unetu öö, mil ei saa ma silmatäitki magada. Varsti täitub 2 aastat meie esimesest kohtumisest ja ootan viimseid nädalaid last ning valmistume kokku kolima, aga hetkel soovib ta nii öelda "hingamisruumi". See on ka meie esimene laps. Üritan küll ennast maha rahustada, et kõik on korras, aga ikka tekivad mõtted, kus ta võib mind petta. Ta soovib muga päevas vähe suhelda, kui üldse suhelda. See kõik tekitab suurt kurvatunnet, aga ka tõsist masendust, et temaga ühendust ei saa. Arvan ,et probleem on minu tõsises kontrolli vajaduses ja armukadeduses. Mida peaksin ma ette võtma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui ta teid armastab ja last tõeliselt soovib, siis kuulab ta teie soove 101% ja tegutseb 27 tundi ööpäevas teie ja lapse huvides - see ongi tõeline Hinge hingamisruum, hingeline hingamisruum, mis ulatub sisemisest minakesest suure Meie tundeni: Laps, Lapse Ema ja Lapse Isa - Meie.

Näidake seda vastust "hingekitsikuses" olijale, et ta ka teil ja lapsel ja eelkõige temal endal Hingeline Hingamisruum oleks ja hingekitsikuse ajaloo prügikasti heidaks - lapsepõlv on läbi, nüüd on ju Lapsevanema rõõmud-kohustused sikohal - ja ainult! Meie esivanematel oli see nii (muidu meid ju ei oleks - me ei oleks eluvõitluse ja ellujäämise-püsimise võitluses ellu jäänud), nii on ka meiega - Meie jääb ellu!

Kooselu ei ole omand, see on Suhe - Teise Eest Hoolimise ja Hoolitsemise Suhe.

Olge Uhke ja Enesekindel, ennast alandada ei tohi - põhjust ei ole. Teil Laps on, temal veel ei ole, sellise käitumise jätkumisel ei saagi olema.
Kadeduseks ei ole põhjust, armukadeduseks ammugi mitte.

Enesekindlust ja Rõõmu soovides,
Jüri O.-M. Ennet