Närvilisus ja viha 06.05.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.Mul mure,või probleem õigemini.Olen 24 a ja töötan kleinditeenindajana.Mulle on see töö üldiselt alati meeldinud,kuid viimasel ajal tunnen inimeste vastu nii suurt viha,mind ajab vihale kui nad tere ei ütle(ma muidu ei vb ei panegi tähele kui nad poodi tulevad),Et nad puuduvad asju jne..
Ma ei salli absoluutselt neid kes ei suuda eesti keeles rääkida.MInus keeb nii suur viha,et olen nutmapuhkemise äärel.Ja ma ei suuda oma tööd enam nautimisega teha.Kodus on kõik teisiti.EI ole närvilisust ega viha.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Enda hoiaku muutmine võtab aega ja harjutamist.
1) Tööd võtke näitemänguliselt - klientide roll ongi nii- ja naasugune, selliselt nad oma näitemängu mängivad.
2) Teie näitlejaroll on Super-Klienditeenindaja olla, kes oma tööst ja "imelikest" klientidest rõõmu tunneb.
3) Andmise rõõm on suur rõõm - pange oma Mona-Linda naeratusega ka klindi silmad särama - see on suu energia, mis teile siis klientide poolt tagasi hakkab tulema.
4) Tööväliselt-kodus saate "omas elemendis" olla.
5) kehaline aktiivsus (terves kehas head emotsioonid) ja psühhoregulatsiooni harjutused.
Tegudele, rõõmsameelselt tegudele!
Jüri O.-M. Ennet