Paanika 08.01.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!!

Olen paanika käes vaevelnud pikalt, eelmise aasta 3 viimast kuud oli nii hea olla, ei mingit paanikahäiret ega midagi, sain oma elu rahulikult elada, tundsin et olen sellest võitu saanud.
Aga nädal aega tagasi ärkasin öösel ülesse paha une näo peale...Ja peale seda nagu ei saanud enam magama jääda, ainult pahad mõtted olid peas, et juhtub midagi jne...Olemise kiskus ikka päris kuumaks, no ehtne kuumahoog oli peal, siis tundsin, et süda ei löö, läksin veel hullemini paanikasse...Pikapeale jäin siiski magama.
Peale seda korda tundub, et olen alguspunktis tagasi oma muredega, selline tunne, nagu saaks karistada, et vahepeal oli nii hea olla.
Täna öösel kordus sama, halb unenägu ja magama ei saanud enam jääda, võitlesin oma tunnetega...Jäin ka seekord pikapeale magama, hommikul ärkasin muidugi peavaluga, sest uni oli öösel häiritud.
Mulle on öeldud, et kui ma pidevalt mõtlen, et süda haige jne...Et siis lõpuks olengi haige...Ma kardan seda, selles kartuses süvenevad rohkem ka minu hirmud, mis mind iga päev saadavad.
Mul oli 2 nädalat vahelduva eduga lõualuud kuidagi vastikud ja tuimad, üritasin lõdvaks lasta, aga ikkagi kogu aeg mõtlesin, et millest see küll on, kuigi psühholoog ütles, et see pingest ikka. Mul pole võimalust, et päeval saaks puhata, sest väiksem laps magab vähe ja siis alles õhtul saan puhata, vahel tunnen päeval, et ma lihtsalt ei viitsi ja ei taha enam, tahaks lihtsalt olla...lihtsalt niisama...
Need 3 kuud tundsin, et sain endaga ilusti hakkama, aga nii raske on jälle nullpunktist hakata endaga võitlema ja sisendama, et olen terve inimene.
Olen sisendaud endale mõtetes öösel ka, et terves kehas terve vaim, aga see ei mõju, sest see öine hoog ja paha olek, sellest on kuidagi raskem võitu saada kui näiteks päeval.

Kas ma tõesti mõtlengi ennast haigeks, varsti olengi nagu vana inimene haiglas ja igalt poolt valutab.

Tahan oma laste jaoks olemas olla ja elada ilma muredeta!!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimese sisekeskkond (nii somaatiline kui ka psüühiline) püüab väliskeskonna muutustele vaatamata teatud tasakaalu säilitada. Kui on püsinud liigne ebatasakaal, siis tekivad inimesel nii üldisemad (paljudele iseloomulikud) kui ka individuaalsemad kaebused.
Seega - paanikahoogude ravi üldistele printsiipidele lisaks tuleb tegeleda nn nõrgemate lülidega (käesolevalt: uneprobleemid, peavalud, südamega seonduv).
Kõigile oluline: a) piisav puhkus (töö- ja puhkerežiim), b) liigsete pingete maandamine (arstirohud ja harjutused). vt. paanikahäirete eelnevaid soovitusi.
Teile oluline:
Uni. Une-eelsed rituaalid on olulised, õige kellaaeg, nn une-sisendus. Minul ka une-eelne aeglane sirutus-painutus e PM harjutus. vt unehügieeniga seonduvaid soovitusi.
Peavalud. Silmade nägemisteravuse kontroll, vererõhu kontroll ja siis ortostaatilised harjutused (pea üleval.. lamada..jalad üles ... puusad maast lahti e turiseisu ja vastupidi tagasi. Lihtsam - minu PM (Palve-Meditatsiooni) harjutuse 1. samm.
Süda. Loomulikult mõõdukas kehaline tegevus, et südame jõudlust parandada.
Laps. Aegajalt leida abiline, kes mõneks tunniks lapsest puhkust annab.
Mõjutatavaid tegureid palju, tabletike on vaid osake vajalikust.
Samm-sammult saabki kõik korda!
Head harjutamist soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

närvid läbi

siuke asi et olen pidevalt närvis , on ka paanika hood .
mida ometi teha ? kas närvilisust saab ravida kuidagi ?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Närvipingeid annab kõrvaldada, neid saab vältida.
Ravida? 1) Korralik puhkus, 2) jõukohane kehaline aktiivsus, 3) vajadusel õpi/töökoormust reguleerida, 4) rahustavad teed.
Ja kui sellest ...

Loe edasi

õhupuudus

tere umbes nädal aega on mind vaevanud õhupuudus ,sisse ega väljahingata pole raske aga nagu rõhuks sees miski ja kõndides ajab hingeldama mul on ka paanika ja ärevushäire kas võib see närvidest olla või ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kõigepealt suitsu-pläru ära, siis sportlik-korralik eluviis. Korralik puhkus. Minu harjutus. Alles siis räägime edasi.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

paanika

Tere,
kolm aastat tagasi olid mul paanikahood ja nüüd on nad tagasi,ei taha enam süüa zipraleksi vaid leida lahenduse,mis mul viga on!
Olen internetis palju uurimustööd teinud ja nii jõudsin ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

tel 56 463 830 leiame sobiliku kohtumisaja ja alustamegi!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Paanika.

Mul on vist paanika hood või midagi selle taolist.Tarvitasin amfetamiini ja nüüd nädal tagasi olin voodis pikali,täiesti hullumas.Mõtlesin,et mis asi see elu on jne...Täiesti ebaloogiline mõtlemine oli,aga ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mis mul viga on?
Tarvitasin amfetamiini ja nüüd nädal tagasi olin voodis pikali,täiesti hullumas.Mõtlesin,et mis asi see elu on jne...Täiesti ebaloogiline mõtlemine oli..
vt. eelmist vastust. ...

Loe edasi

paanikahäired

Tervist, sooviksin teada kas on kuskil võimalus grupiteraapiast osa võtta. Paanika- ja ärevushäiretega inimestel oleks minu arvates väga kasulik omavahel muljeid vahetada.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Jutt õige, rühmateraapial on palju plusse selle häire kõrvaldamisel.
Vaadake-küsige erapsühhiaatreilt internetist. Hetkel mul rühmateraapia tegijate kohta andmed puuduvad.
Tervitades,
Loe edasi

kui kaua võib võtta paroxetini

paanika häired

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Proxetin (Seroxat, Rexetin) on paanikahäirete ravis tõhusad. Tarvitamine võib kesta kuid. Kui ainult tohtrirohu peale loodate ja teisi mõjutegureid ei kasuta, siis jääte kauaks rohtu võtma.
Kui ...

Loe edasi

paanika

kas paanika häirete puhul aitavad ka naistepunakapslid palun vastake

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Paanikahäireid ravib arst.
Kui ta peab vajalikuks seda kasutada, siis tuleb ka kasutada.
Tervitdes,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

paanika hoog-arevushaire

Tere. Olen lapsega kodus olev ema 27 aastane. Elan rahulikku elu ja ei ole narviline inimene. Kolm paeva tagasi olid sobra matused. Paar viimast paeva olen tundnud vasimust ja syda on kuidagi raske. Tana ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Pärast tõsiseid elamusi - matused - selliseid asju ikkagi juhtub. Rahustavad teed ja apteegi vabamüügi rahustid sobivad. Jalutuskäigud ja lapsega tegelemine on v.hea.
Kui kõhkluse-ussike ikkagi ...

Loe edasi

ei allu ravile

Olen 30-ne aastane.Olen võtnud antidepresiante viimased neli aastat, rohte vahetades aga ei tunne ennast ikka hästi.Praegu võtan paroxetin hexalit 4 kuud, paremaks on läinud aga terve ei ole.Põhjus miks ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

tohtriga üheskoos arutledes saate ka õige annuse määrata. Mina praegu telepaatiliselt ei näe Teie korpulentsust/kõhnust e. kehakaalu ja seega annuse osas jutelda ei saa. Annuse määrab ikkagi arst.
Loe edasi

paanikahäire

Kas paanika ja ärevushäirest on võimalik täiesti lahti saada?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Paanika ja ärevushäire mõiste on lai: on kergemaid ja tösisemaid häireid (kergest hirmust, kartusest tõsise surmahirmuni). Oluline on ka "loo kestvus", kaua juba olnud. Eelnevast sõltub tervenemise "keerukus" ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: