Ärritun tihti 01.01.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Ärritun maru tihti pisiasjade peale. Lapsed kannatavad selle pärast, sest karjun nende peale ilmaasjata. Abikaasa kah tarbib maru tihti alkoholi.
Kas oskate aidata, mida peaks tegema või kelle poole pöörduma?

Tänan

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimene, keskkond ja nendevaheline suhe annab "kolm korvitäit" põhjusi, mis meid mõjutavad järgnevas järjestuses: hingeliselt, meeleliselt (psüühiliselt), somaatiliselt (kehaliselt) ning sotsiaalselt. Selline on sümptomite tekkimise hierarhia. Kui sotsiaalsed (lapsed, abikaasa, jne) kaebused juba olemas, siis need eelnevad kaebused on kindlasti ka olemas.
Tegevuskava:
a) pingeid "maandada" (arstirohi, alkohol (viib alkoholismile), harjutused, kehaline aktiivsus, PM-harjutus, psühhoregulatsioon;
b) need hierarhia valdkonnad inimeses tuleb tugevamaks muuta, neid treenida, karastada;
c) leida praegustele teada olevatele põhjustele lahendeid.
Abikaasa - tarbib maru tihti...- alustada kohe alkoholismi raviga.

Kodune tööjaotus korrastada - üksmeel annab jõu eluvõitluses - koos jõuab, üksi terendab läbipõlemine.
Koosmeel.
Suurte pingete puhul on veidi arstirohtu ka vaja võtta.
Kuskilt tuleb alustada - võimalusi muutusteks on palju!
Iga tera muutuste-tervise varasalve on oluline.
vt. ka varasemaid mõtteid-soovitusi.

Teadmistest üksi on vähe - vajalik on Tegu, tegutsemine!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet