Olen väga huvitatud. 18.09.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma sooviksid teada,kuidas mõjub xanaks,kui kaua tohiks teda võtta.Kuna olen pöördunud mitmed korrad perearsti poole,soovitab ta ikka võtta xanaksid.Kaebustena on tasakaaluhäired ma ei vaidle vastu,et olen väga emotsionaalne tihti peale ärritun selliste asjade peale mille peale enne vaatasin läbi sõrmede.Vahest teeb mulle viha selline asi,mis peaks naerma ajama,ju see tuleb vanadusest kuigi 46 pole just ei tea mis vanus.

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Xanax on kiire toimega ja hea rahusti,mistõttu
ka see preparaat on üsna laialt levinud.Isiklikult aga
ei soovita temaga kestvaid ravikuure teha.Mõnedel
inimestel võib välja kujuneda harjumus ja pärast on
temast raske lahti saada.Kuna on kiire toimega ja hea
ärevuse leevendaja ,siis sobib akuutsemate häirete korral
( intensiivsed paanikahood ja ärevus).
Peaksite pöörduma siiski psühhiaatri poole konsultatsioonile.
Isiklikult arvan,et tuleks teha pikem ravikuur,kuid teise
rühma ravimitega.
lugupidamisega J.Mumma