Kuidas minna eluga edasi? 18.10.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Mul on tekkinud küsimus, et olen alles nüüd sellest aru saanud, et ma olen lihtsalt oma elust 6 aastat raisku minna lasknud. Kõik algas sellest, kui sain 17, ei viitsinud minna kooli olin nn popp poiss, palju tüdrukuid ja kogu aeg peod, elu oli sellel ajal kui lill minu jaoks. Käisin tööl, jätsin gümnaasiumi pooleli, kuna tol hetkel oli tähtsam raha teenida. Kuid nüüd viimasel ajal olen aru saanud, et ma olen kõike oma elus valesti teinud sellest ajast saadik ja ma ei oska kuidagi edasi minna. Hetkel minu elu koosneb mitte millestki. Mul ei ole tööd, mul ei ole tüdruksõpra, elan vanemate juures, olen täielik luuser. Ma ei suuda kuidagi sellest olukorrast välja rabeleda, ükskõik mida ma proovin, ma põrun. Olen võtnud ka kiirlaene ning need on maksmata ja kogu see koorem hakkab vaikselt kokku kukkuma mu sees. Kogu aeg on tunne, et ma peaks tegema sellele kõigele lõpu, aga võimatu on midagi teha, tööd ei leia, armastust ei leia. Kui öelda, siis ma ei ela, vaid hingitsen kuskil pimedas koopas. Murest ei ole kellelegi rääkida, sellepärast räägingi teile oma loo ära. Ma ei tea, kaua ma suudan nii edasi jätkata, tahaks lihtsalt minna ja kaduda. Olen põdenud ka ärevushäiret 3 aastat tagasi ning tunne, et see hakkab tagasi tulema. Milles võib olla probleem, et ma ei suuda leida tööd ega mitte midagi, ma saadan päevas mitmeid CV-si ja ma pole saanud 5 kuu jooksul mitte midagi muud kui öeldakse, et ei sobi. Milleks mind on üldse loodud siia maailma, kui ma ei saa isegi endaga hakkama, veel siis loota, et suudan olla kellelegi hea kaaslane jne....
Palun andke mulle mingeid juhiseid, kuhu pöörduda või mida teha, et ma suudaks sellest olukorrast välja rabeleda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Oled tubli, et asjaolusid ja oma elukäiku arutad ning analüüsid - sellest kõik uus ja parem algabki.
1) Ära nuta seda 6-aastakut - mis läinud, see läinud. Nopi sellest perioodist Õpetussõnad, Tarkuseterad enda jaoks välja ja pane kirja.
2) Edasi saab minna tipa-tapa e samm-sammult. Alustad sellest, mida juba täna teha saad: a) mured-ärevus - psühhiaatri jutule; b) kool jäi pooleli - õhtukooli. Juba esmaspäeval dokumendid sisse viia ja õppima; c) kodustega oma tegevused kooskõlastada; d) aktiivselt tööd otsida. Uuri välja kõik töötusega seotud võimalused; e) võlad - võlanõustaja konsultatsioonile;
3) Üldine tervislik elurežiim ja tervise tugevdamine.
Tegutsedes olud muutuvad, enesekindlalt ja rõõmsameelsemalt tegutsedes - veelgi parem!
Tegudele!
Jüri O. M. Ennet