Ahastus 27.12.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

2010.aasta oktoobris sain petta oma toonaselt kaaslaselt, kes päevapealt lahkus, kui leidis uue naise. Minu jaoks oli see väga raske, ma nutsin lohutamatult paar kuud iga päev ja nüüd kord nädalas. Pool aastat enne seda jäin ilma meie sündimata lapsest.

Kuigi sellest on möödas üle aasta, siis ma tunnen ennast endiselt lohutamatult, ma vihkan ja igatsen seda inimest samaaegselt. Ma olen lohutamatult kurb, et ta läks ära nii järsku, et tema jaoks ei tähendanud see laps midagi, ei tähendanud muud asjad, mis minuga seotud olid. Ma ei oska kirjeldada seda tunnet, kui ma isegi hingata ei saa, sest ma olen nii õnnetu. Ikka veel. Ma ei saa aru, kuidas keegi, kes ütleb, et armastab sind, saab nii teha. Kuidas saab nii teha...
Ma tahaks oma eluga edasi minna ja ma püüan iga päev, aga midagi ei aita. Ma ei tea enam, mida teha, ma ei taha langeda nii sügavasse depressiooni, et ma hakkaks jooma või midagi hullemat. Aga ma ei oska selle ahastava tundega midagi teha ja see ei lähe vähemaks.
Ma vajan abi, enne kui asi nii jääbki ja ma ei saagi kunagi enam õnnelikult elada.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tuleb olla õnnelik, et saite teada sellise mehe olemusest järsku ja põhjalikult. tuhat korda hullem oleks teid kolme väikse lapsega maha jätta ja "teistele rohumaadele" minna. Selle mehe koht ei ole teie südames, mõnes mälulaekas las ta olla ja selle kaudu toredaid hetki meenutada. Elu läheb edasi ja vaade peab ka ettesuunas olema. Hoolitsege tervise eest ja tugevdage seda. Lastega tulevik ja mõnus pereelu on ees. Arstirohtu siin vaja ei ole - tegutseda oma eesmärkide nimel. Nende ´paremaks leidmiseks sirvi "Väljavalitu" Tervisemaja leheklgi.
Maailmas on palju õnne, jätkub kõigile!
Tegudele!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet