Rohu mõju 28.10.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kui võtta coaxil tablette 30tk korraga, siis tekib selline tunne nagu oleks narkootikume tarbinud, eufooria. Nimetatakse teda ju AD, kuidas ta sellist mõju avaldab? Millised on tagajärjed, kuid kolm kord kuus selliseid annuseid võtta?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimitel on oma kindel raviannus, et ravida, olukorda parandada ja on ka kõrvaltoimed võimalikud - eriti kui antud rohtu üle doseeritult võtta.
Tagajärjed?
Eks see sõltub eelkõige sellest, et kui palju siis üle.
Üleannustamise korral tekib tavaliselt väga halb enesetunne nii kehaliselt kui ka psüühiliselt. Psühhotroopsete ainete korral järgneb teadvuse kadu ja siis sõltub edaspidine juba abiliste saabumise ja tegutsemise oskustest.

Kui jõele on tekkinud sügisel uus-nõrk jää ja sellele minna, siis võite üle jõe saada, aga võite ka läbi jää vette vajuda ning jää all oma viimaseid liigutusi teha.
Seega - tulevik näitab - kas saate veel korra või kaks sellise kaifi-eufooriat või on siis tulemiks surmakuulutus ajalehes.
Tervise ja eluga ei mängita, võib ka "kiiksu" endale saada.
Aga see katsetamine on juba kerge "kiiks".
"Kiiksutada" ei maksa!
Jüri O.-M. Ennet