Vanurite eripära või haigus? 22.02.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Töötan vanurite koduhooldajana. Üsna paljud vanurid räägivad mulle, et nendelt kogu aeg midagi varastatakse või vastupidi keegi toob nende koju asju, mis ei kuulu neile. Mõned isegi süüdistavad mind varguses, mis pole tõsi. Mõnel on ka varastekartus ja seepärast ei julge nad õue minna. Üks vanur viib ise prügi välja ja tavaliselt siis midagi tal ka ära varastatakse, kui ta on 5-10 min õues. Muidu räägivad nad täitsa normaalset juttu ja saavad oma eluga hakkama, kui kõrvale jätta see vargusejutt. Millega on tegemist? Kuidas olukorda lahendada, kui hooldustöötajat süüdistatakse olematutes vargustes?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vanuritel esineb neile iseloomulikku häiret - luululisi elamusi (varastamised jne. mida tegelikult ei ole). Neid seisundeid (luulud) saab arstirohuga vähendada või kõrvaldada.
Psühhogeriaatria ala spetsialist aitab.
Ttervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ehmatamine.

Kas ebatavaliselt lihtsasti ehmatamine on inimese eripära või saab selle vastu midagi ära teha ? Kui jah, siis kelle poole oleks kõige mõttekam pöörduda? Võibolla poleks üldse põhjust muretsemiseks?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui häirib, siis on vaja abi otsida.
Alustage peretohtrist, siis selguvad ka edasised käigud (vajadusel).
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

aspergeri syndroom

Olen 24 aastane neiu ja paar kuud tagasi leidsin raamatukogust raamatu, mis kirjeldas justkui mind. See oli raamat aspergeri syndroomist. Lugedes internetist teiste endasuguste inimeste kohta, sain julgust ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ülikoolis prof. luges meile ka nahahaigusi. Sügeliste loengu puhul peaaegu kogu kursus "diagnoosis" endale selle haiguse.
Kulla-kallis 24-aastane Neiu. Aspergeri sündroomi on poistel 8-10 korda ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: