Vihane laps 03.09.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, meil on mure 6 a.poisiga, nimelt läheb kergesti närvi ja vihastab (viskab asju, lööb, karjub). Lühidalt ütlen, et elame Norras juba mitu aastat, nii et me läksime kooli, aga vihahood ja kurjus segab talle olla teiste lastega, sest teda pidevalt kõrvaldatakse tunnist. Kes meid saab aidata - lastepsühhiaater, lasteneuroloog, meditsiin ?????? Oleme täiesti segaduses... Kas oskate öelda, kuhu on kõige parem pöörduda ja kas on vajalik perearsti saatekirja, saame muidu ige hetk lennuki piletit osta ja tulla vastuvõtule ...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hüper-aktiivseid lapsi vastavate probleemidega on palju, rohkem kui me arvata oskame.

Lastepsühhiaatrid nii Lastepolikliiniku kui ka Psühhiaatriakliiniku juures on tublid, seal ka psühholoogid.
Nendest alustada. Saate selgust asja olemuses, saate juhiseid.

Inimene saab teistele anda seda, mida tal endal on.
Vajate sisemist rahu ja seda saate siis anda ka Lapsele!

Rahulikkus ja Mängulisus oleksid esmased ja muidugi Kehaline tegevus ja selle kaudu rahunemine /alateadvustatult organism ongi ju hüper-aktiivne - kehalise aktiivsuse kaudu püüab Lapsuke sisepingeist vabaneda.

Jälgi last ja sealt tuleb info - mida ja kuidas teha (Emainstinkti usalda).

Parimat soovides, tegutsege,
olge rõõmus, et laps tegutseb /ülipassiivne oleks ju hoopis midagi muud!/
Jüri O.-M. Ennet