Rahustid ja alkohol - kas piisaks kõige lõpetamiseks? 22.07.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas 18nest Bromazepamist (3mg), ühest 2l siidrist ja lapikust viinast piisaks, et kõik lõpetada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kõik lõppeb ükskord kõigile niigi. Aga enne tuleb elu elada ja ka väikesed pettumused-raskused üle elada. Kes pettumuste-raskuste koormat on kandnud, see suudab hiljem ka palju õnnelikum olla.

Õnne ja rõõmu jaoks me siia maailma sündinud olemegi. Murepilved ja Muremäed on kõigil elurajal, kõigil.
Need ongi selleks, et inimeseloom
tugevneks,
karastuks,
enesekindlamaks muutuks,
ennast rohkem austama hakkab,
eneseusku juurde saab.

Pikk jalutuskäik (4-5-6 km) on hea pingete maandaja. Esimene km on raske, teine on kergem .. ja nii jääbki enamus muret meie seljataha.

Inimsuhtes pettumine on inimlik ja pea kõik on selle etapi elus läbi teinud. Pettumine endas on ka inimlik ja ka selle etapi peab igaüks meist elus korra-kaks läbi elama.

Eestirahvast on vähe ja kaasmaalased vajavad meid. Meid vajavad ka lähedased, ka siis, kui oleme neis hetkel pettunud. Eelkõige vajame me endale ennast, et saada õnnelikuks, olla õnnelik - selleks me siia Ilmamaale ju sündinud olemegi. Selleks.

Mis on sinu elusihid, millised on huvid? Kirjuta!

Jään kirja ootama,
Jüri O.-M. Ennet