Imelik käitumine 23.05.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere.
mul on mure oma õe pärast. Nimelt aastaid tagasi (täpselt nüüd ei mäleta mitu aastat aga üks kolm aastat kindlasti) võttis ta järsult kaalust alla pea 8 kg ja kadus ära menstruatsioon. Pöördudes arsti juurde avastati tal laktoosi talumatus ja rohkem ei midagi. Käis ka psühholoogi juures, sest perearst arvas, et ta võib ka haigusi endale ette kujutada. Psühholoog probleemi ei näinud, kuigi käitumine on tal ammu juba imelik. Hoiab omaette ja ei suhtle eriti teistega. Kodus käib tihti vihase näoga ringi ja seda, et ta naerataks ja tal lõbus oleks, juhtub harva. Probleem süvenes kuskil pool aastat tagasi, kus ta hakkas ette kujutama, et mina emaga oleme kahtlased ja mingid asjad kodus tuleb ära visata. Mingi aeg jättis majas tuled põlema ja rääkis, et keegi on veel seal ja ei julenud magamagi minna. Peale seda hakkas uksi lukustama ja vahel küsis, et kas ma olen ikka mina ise või on keegi teine minu sees. Ühesõnaga käitumine muutus väga veidraks, aga kuna ta on väga kinnine inimene, siis on raske temaga rääkida ja täpselt ei tea, mis tema sees toimus või mis ta mõtleb. Peale seda käis ta ka veel korra psühhooloogi juures ja seal kirjutati talle väga nõrgad rahustid, mis ei ole aidanud ja arsti sõnul tal neid väga vaja pole ka. Tulime koos Soome tööle ära ja ka siin hoiab ta omaette ega suhtle eriti kellegagi. Peale tööd sööb kõhu täis ja läheb oma tuppa istuma, vahel muidugi räägib ka ikka, oleneb päevast, kuidas tal parasjagu tuju on, aga seda harva. Äkki te oskate aidata, kelle poole ja kuhu pöörduma peaks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri jutule ja siis selgu asja olemus (diagnoos) ning sellest tuleneb vajalik arstirohi ning muud soovitused.

Olukorra parandamiseks mitmeid võimalusi.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet