Skiso 08.10.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Mul on tekkinud selline küsimus, et kas psühhiaater võib otsustada mitte rääkida patsiendile, tema "tegelikust" olukorrast? Teavitab sellest ainult patsiendi lähedasi. Antud juhul skisofreenia kahtlus, kuigi sattusin vestlustele mõõduka depressiooniga (somantiliste sümptomitega). Pean veel peale antidepresantide manustama Rispenit.
Tundub, et ei sobi eriti kokku praeguse arstiga, sest mul on imelik (keeruline) küdsida Temalt küsimust, mitte rääkimise kohta. Kui küsiksin jätab see mulje liigsetest teiste kahtlustamisest (jälgimised, taga rääkimised, ravimite panekut jookidesse toitudesse jne. Kahtlused on ju tavaline inimlik käitumine ...). Samas, kui ei küsi jääbki see kahtlustamine mis sarnaneb skisole. Minujaoks üsna keeruline situatsioon. Ta (psühhiaater) ise mainib, et ma ei pea kõigest rääkima ...
Segane küsimus tuli, kuid loodan otsest vastust, mitte üsna pealiskaudset seletust ... Tean, et pean rohte võtma, füüsiline aktiivsus ja reguleeritud puhke ja tööaeg ning järgima oma raviarsti soovitusi jne. Kuid kas Ta ei pruugi kõigest rääkida?

Segaduses I.
Tänan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mõni tohter on jutukam, mõni sõnaaher. Tähtis on, et Inimene saaks parimat abi antud teadmiste ja oskuste olles. Omaste teavitamine on ainult kooskõlas Peategelasega ja ka siis ainult sellisel määral, mis eelnevalt kokku lepitud üheskoos. Kui mõne tohtriga suhted (avameelsus) ei ole piisav, siis tuleb tohtrit vahetada. Usaldus on oluline. Kui usaldus olemas, siis julgete ju küsida kõike, mis antud asjas oluline.
Küsige aga julgesti oma tohtrilt. Julgesti! Ja segadus kaob.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet