Usaldus 10.04.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Miks mu vanemad ei usalda mind? Asi pole selles, et nad ei lubaks mul väljas olla ega midagi. Aga kui ma olen haige/väsinud, siis neid see ei huvita. Nende arust on see liiga väike asi, nende arvates on minu haridus tervisest tähtsam. Nt: 1) väga suur kõhuvalu oli, nemad seda ei uskunud, sundisid aga koolis käima ja õppima, ning paar päeva hiljem olin haiglas tilgutite all, tuli välja, et ei olnud lihtsalt kõhuvalu, neeruvaagna põletik. Alles siis said aru, et midagi tõsist oli.
2) Suur peavalu, kestis juba mitu kuud, nii umbes paar korda kuus, pea nn. "tuksus". Vanemad seda muidugi jälle ei uskunud. Lõpuks kui arsti poole pöördusin, sain teada, et mul on migreeni hood.
Küsimus ongi selles, et mida või kuidas ma tegema pean, et vanemad mind mõistaksid ja usaldaksid selles valdkonnas?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mida teha?
1) Esivanematele asjad ikka ausalt ja südamelt ära rääkida, siis tekib usaldus ja teineteisemõistmine.
2) Koolistress avaldub ka kehalistes kaebustes.
Seega:
a) korralik puhkus, et õpitöö röömsamalt ja kasumlikumalt edeneks;
b) õpitöö selliselt korraldada, et rõõmuga kooli minna soovid ja seal oma "noore viied" (3-d, 4-d) või siis küpsed viied kätte saad. Tähtis pole hinne, tähtis on teadmised ja nende saamise rõõm ja eks siis tulevad ka paremad hinded;
c) õppimist võtta nagu sportlikku treeningut;
d) et seda õppimist nagu treeningut võtta, selleks on vajalik ka jõukohast kehalist trenni teha - ikka rõõmuga.

Õpitükkide vahel tee minu Palve-Meditatsiooni esimest sammu - paraneb õpivõime, vabaned liigsest stressist, aktiveerid väikevaagna elundite vereringet ja rühti (mis istumisest kangeks jäänud), vähendad ka peavalu tekkimise võimalusi.
Rõõmsameelsust soovides,
Jüri O.-M. Ennet