Närvilisus, keskendumisraskused 08.10.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on selline probleem, et olen ääretult närviline inimene. Suudan ka jääda normaalseks, aga mind häirib nii palju pisiasju.
Veel on probleemiks, see et ma ei suuda keskenduda. Kunagi ei olnud see probleemiks, aga nüüd peale suve on pea võimatu keskenduda kooliasjadele ja pole mingit motivatsiooni. Proovin lugeda, aga raske on sisust aru saada ja miski ei jää meelde.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Piisav uni ja reglipärane puhkerežiim. Une arvelt ei võta!
Iga päev teha minu Palve-Meditatsiooni esimest sammu (parandab aju verevarustust ning ka õpimine edeneb paremini, õpetab liigsetest pingetest vabanema ja inimene muutub rahulikumaks jne).
Kodus õppides teha seda ca iga tunni möödumisel. Jälgi enesetunnet, teha 7-10 korda.
Jalutuskäigud ja reeglipäraselt süüa.
Õpimuredest rääkida Isa-Emale ja koos leida lahendeid.
Alustame sellest ja siis selgub, mida edaspidi vaja lisada on. Kui vajadus on.
Rõõmsameelset tegutsemist!
Jüri O.-M. Ennet
PS vastamise paus oli tingitud arstide streigist, sest elanikkond ja valitsejad vajasid teadasaamist - tervishoid vajab olulisi muudatusi, sest muidu kannatavad lähitulevikus patsiendid ja noored arstid lähevad välismaale.