Teema jätkuks.... 15.01.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kõigepealt tänud vastuse eest!
Ma tean et olen sõltlane. Pigem lausa raviminarkomaan pealgi Rivotrili loetakse teatud narkootikumide rühma.

Rohu s.t. Rivotrili kirjutas mulle neuroloog kelle juurde hädas olles (mehega probleemid, kätevärin, tohutu närvilisus lapsest saati) kiiresti numbri kunagi sain arvates et sõna "närviarst" on minu jaoks õige teadmata et sellega tegeleb hoopis psühhiaater! Arst kirjutas nähes mind mulle selle rohu niikauaks kuni ma psühholoogi ja psühhiaatri vastuvõtule saan. Kuid seesama rohi mõjus mulle nii lõõgastavalt ja hästi (isegi 1/4 tabletist!) et ma hakkasin just seda ravimit tuttava med. töötaja käest paluma et ta retsepte kirjutaks. Olen selle hankimiseks lausa nahast välja pugenud, vajadusel lausa valetanud jne. See on jube! Isegi praegu ma varjan oma mehe eest rohupurki!

Kui kaua võtab Teie arvates aega täielik "enese uus leidmine" samade inimlike tunnetega mis mul praegu on, Rivotrilist võõrutamisel? Ja milliseid haiguseid ravitakse tegelikult Rivotriliga? Mina ise olen lapsest saati vanemate sõnul tohutult närviline, mul on keskendumisraskused, suhtlemisraskused, näolihastõmblused olnud. Mitte mingid muud antidepressandid ega kergemad rahustid/uinutid neid sümptomeid ära ei ole võtnud! olen kõiksugu rohte proovinud ning erinevatel arstivastuvõttudel käinud. Mittesaavutatud tulemus toob esile momentselt suitsiidimõtted, mida olen oma elus ka mitmeid kordi proovinud.

Mul on aastane laps (võtsin isegi lapseootel väikeses annuses ja olin arsti järelevalve all aga õnneks on lapsega kõik korras), ma ei tea kas suudan momendil rasket perioodi üle elada s.t. võõrutust .....ja üleüldse ma tohutult KARDAN SEDA UUT, ma kardan et see pole see ja MINA ei tule iial omasse elementi enam tagasi vaid muutun halliks kartlikuks hiirekeseks kes millegagi hakkama ei saa.... olen seda kogenud peale võõrutamisi ja isegi veel 2 kuud peale võõrutamist ning isegi asendusrohtudega.....

Kas keegi suudab mind siiski veel aidata, olen ise väga pessimistlik ses suhtes?

Tänades,
Meeli

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Meeli,
tulge vastuvõtule!
Aitan!
Ootan,
Jüri O.-M. Ennet