Üle öö hulluks 03.09.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
mul on selline mure. Minu 62aastane ema muutus üle öö. Ühel hommikul ärgates hakkas ta lihtsalt rääkima seosetut juttu. Küsimuse peale, kas kõik on korras ja kuidas ta end tunneb, ta lihtsalt naeris ja ei midagi muud. Vahepeal kutsus ta mind akna äärde ja ütles, et seal on turvaline rääkida, sest seal ei kuulata pealt, sest mikrofonid on igal pool ja selliseid imelikke käitumisvorme ma täheldasin päeva jooksul veel ja veel.
Meil perekonnas on olnud selline juhus, kõik on meil surnud 3.märtsil(minu õe sünnipäeval) ja panin tähele, et ta oma seosetus jutus mainis seda kuupäeva päris tihti. Ma tean veel seda, et ta oli käinud sel nädalal perearsti vastuvõtul.
Minu küsimus Teile oleks selline, kas tegu on psühholoogilise probleemiga(nt. perearsti halvad uudised ta tervise kohta) või füüsilise probleemiga (ma tean, et tal aasta tagasi avastati kasvaja ajus, mis osutus uuringutel healoomuliseks, samuti oli tal probleeme vererõhu ja südamega, samuti oli tal u 25 aastat tagasi meningiit). Kas füsioloogiliselt on võimalik, et äkki tal lihtsalt lõhkes kuskil mõni veresoon ja sellest lihtsalt kõik see? Jään ootama Teie arvamust.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri jutule, siis selgub muutuste olemus.
Ilmselt on tegemist ealiste muutustega peaajus ja sellest tulenevad psüühikahäired. Ajus oleva uudismoodustise olemuse-tähtsuse häirete tekkes saab ka vaid koos arstiga selgitada.
Psühhiaatri jutule.
Jüri O.-M. Ennet