Kas ärevushäire? 20.12.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul hakkavad käed ja jalad surisema. Siis tõuseb surin jalgadest ülespoole, kui jõuab südameni, siis nagu pigistaks selle kokku ja süda hakkab kloppoma. Pea käib ringi, kõrvus kohiseb. Vererõhk tõuseb kõrgele. Siis läheb paremaks ja natukese aja pärast on uuesti. Tekkivad külma-ja kuumahood, tuimus kätes ja jalgades, kurk kuivab, sissehingamisel on probleeme. Paar päeva tagasi lisandusid veel teravad valupisted südames. Neid hoogusid on erineva pikkusega-poolest tunnist 12 tunnini. Algas see septembris ja siis oli ühel päeval. Teine kord novembris ja kaheksal päeval järjest. Nüüd detsembris ja juba 11 päeva. Iga päev 1-3 korda. See ajab hulluks. Perearst kirjutas Xanaxit ja Betaloci. Tehti Holter ja see oli korras. Ka veri ja uriin. Käisin ka psühhiaatri juures, tema jälle arvas, et ikkagi kardioloogiline probleem. Nii et nokk kinni ja saba lahti.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimisega peab seisund paremaks muutuma! Kui rohud õiged, siis rohu annusega varieerida, et leida õige annus (hea enesetunne).
Betaloc (Metoprolool) vähendab stressi toimet südame-veresoonkonna elundites. Järelikult - Teile sobilikud stressi-pingeid maandavad võtted tuleb repertuaari võtta. Alustage minu Palve-Meditatsiooni harjutusest (esimene samm), aeglaselt, mõnusalt. Jalutuskäigud, hiljem regulaarne kehaline koormus-harjutamine-trenn.
Mis erialal töötate e milline on töö iseloom - seda kehaliste tegemiste juures arvestada.
Xanax on esmaabivahend ja sellega olla tagasihoidlik. Xanaxilt läheksin ruttu üle Valocordin-Diazepam tilkadele. Ja siis jäävad esikohale harjutused.
Meedias toimuvast poriloopimisest hoiduge, see külvab vaid tuult ja varsti hakkab torm meie rahvast parandamatult lõhestama. Reaalsed probleemid vajavad reaalseid lahendusi, aga praegu neid varjutatakse, sest nendega ei tegeleta piisavalt, need pole prioriteetsed. Siit siis see pingelisus, närvilisus, ärevus, paanikahoogude ja hingemurede Munamägi meie südamel. Rahva teatu "kastid" (sotsiaalsed rühmad) on vaesed, rohkelt töötud, väljamaale põgenev, ebakindel tuleviku suhtes. Seega - sotsiaalne keskkond on meie psüühika üks suurimaid mõjureid. Närvilised-probleemsed on ka seltskond äritegelasi - võin ka seda oma igapäevatöö põhjal kõvahäälselt teatada. Kokku on mõjureid viis rühma: sotsiaalsed, kehalised, meelelised (psüühilised), hingelised ning vaimsed (religioossed või siis ilmavaatelised). Nende kõigiga on vaja tegeleda, nendega sobituda, nendega sümbioos korrigeerida.
Nii lihtne ja nii keeruline see ongi.

Kui ainus hingeravim on
sekkumatus,
võib nurjuda kogu töö,
sest sekkub matus
ja saabub öö. (Patsient Enn)

Tegudele!
Jüri O.-M. Ennet