Suur mure 28.09.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
kas kellegil olnud sarnaseid olukokrid?
MA olen hull mõtleja, vaatasin üks päev filmi, kus oli palju vägivalda ja tapmist, siis nägin terve öö igasuguseid õudukaid sellest ja järgmisel päeval oli mul hirm, et äkki ma lähen ka hulluks ja teen midagi sellist...et need inimesed on nii hulluks läinud. Tean, et reaalselt ma kunagi ei teeks kärbsele ka haiget, aga selline hirm tuleb peale ikka....kas teil kellegil on kunagi ka mingeid sarnaseid hirme olnud? Peaks äkki juba psühho juurde aja kirja panema....:( Õnnetu olen...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Oled tubli, hea tundeeluga inimene. Kuna eriti tundlik, siis vaja õhtuti lugeda meeldivaid jutukesi (ka muinasjutud - Uku Masing luges neid kõrge eani), toredat videot. Vägivaldne lugu õhtul enne magamaheitmist ei sobi, ei sobi mitte kellelegi. Juhul kui hirmud-kartused püsivad, siis on olemas rohtu ja neid kirjutab peretohter või siis psühhiaater. Ka päevane sporditegemine on väga kasulik.
Seega - parem filmid, jutud, rohkem sporti.
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet