Suhtlusprobleemid 30.01.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Mul on tõelised raskused suhtlemisel inimestega. Ma ei ole kindel, kas suudan probleemi piisavalt detailselt kirjeldada.

Pidudel käies olen ma alati see, kes ainult kuulab, vastab siis, kui minu poole pöördutakse ala küsimusega, et "mis sina asjast arvad?"
Peale selle, olen ma vait, kui ma just ei tunne neid inimesi minevikust. Ma lihtsalt ei suuda sõnagi suust saada ja ega ma üldjuhul sooviks diskusiooni omi mõtteid lisada.
See sama probleem on mul tööl. Suhtlen siin vaid kahe inimesega ning mõlemad olid sellised, kes soovisid minust rohkem teada. Teiste jaoks võiksin samahästi kui olemata olla.

Sõpru ja tuttavaid mul eriti ei ole. Koolidest ei ole ka mitte ühtegi tuttavat kellega pikemalt oleksin suhelnud. Tean vaid inimesi hobiringidest ja internetist üldiselt.

Ma olen proovinud teha juttu võõrastega, kuid tihtipeale lõppeb jutt kohe, kui mul lõppevad otsa küsimused. Ja ongi kõik.

Mida ma tegema peaks?
Kas on olemas mingisuguseid nõustamisringe või peaks psühholoogi juurde aja registreerima?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kõik inimesed on omamoodi ainulaadsed, isikupärased. Mõned on nö filosoofi tüüpi e. endasse sulgunud. Kui see "sulgumine" häirib, siis tuleb veidi harjutada, suhelda. Inimesed tahavad endast rääkida ja seega on esimene oskus - oskus kuulata ja noogutada. kas tõesti? ei või olla? kuidas siis ikkagi? jne Kui küsimine on siiras, siis see suhtlemine hakkab arenema.
Näitlejate elulood on õpetlikud. Näitering on tore. Tööalased ettekanded oma erialal. Huviala-seltskond on väga mõnus suhtlemiskoht.
Kehaline trenn annab võimaluse trennikaaslastega suhelda: kuidas teed? , kuidas see harjutus sulle mõjub?, jne.
Olla loomulik. Aga minu arvates on asjad nii!, kuidas Sina sellele probleemile lähened? ...
Ilmaelu tööl ja väljaspool võtta Näitemänguliselt!
Kehalised võimed on treenitavad, sealt enesekindlus. Vaimsed ja sotsiaalsed võimed on veelgi paremini treenitavad - julgust, järjekindlust, mängulisust harjutamisel.
Loomulikkus, vestelda-suhelda n a g u iseendaga!
Oma isikupäraga me ainulaadsed olemegi, teistele huvi pakume.
Mängulisust soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Suhtlusprobleemid ja muud probleemid

Tere.
Olen 23-aastane neiu ja mind vaevab mure, et olen justkui kaotanud võime inimestega suhelda ja oma mõtteid normaalselt väljendada. Tunnen lihtsalt, et pole inimestega mitte millestki rääkida. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Puhkus taastab jõu, ka psüühilise. Piisav igaöine uni ja päeval lõõgastushetked. Nädalavahetusel aktiivne puhkus.
2) Jõukohane ja regulaarne kehaline tegevus - alates jalutuskäikudest. Veri hakkab ...

Loe edasi

Probleemid võõrastega suhtlemisel

Tervist.

Paljud pöörduvad erinevatest portaalides teiste poole murega, et nad ei oska inimestega suhelda. Ka minul on sellelaadne probleem, aga siiski natuke teise nurga alt. Vanade tuttavate ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Sportlik tegevus on kasuks - enesekindlus ja ja ka suhtlemiskindlust saab sporti tehes.
Õige see, et tuleb olla ISE. Las ka teised olla ISE oma veidruste või normaalsustega. See ju nende olemus. ...

Loe edasi

Kust saada prof. abi depressiooni raviks?

Tere.

Alates eelmisest talvest olen olnud depressioonis, oli tugev energia kadumine ning tugev väsimuse tunne, nagu tühjaks imetud kest. Siis ma veel ei teadnud, et olen. Selle talve alguses ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Elukohajärgne psühhiaater aitab. Elulugude lugemine aitab, kindel päevaplaan aitab, kerged kehalised harjutused aitavad. Süsteemselt aitab energiat ja motivatsiooni kergitada minu Tervisemaja 7 korruse ...

Loe edasi

keskea kriis

Olen otsinud igalt poolt infot antud teemal aga kirjutatakse ainult meeste kriisist.Olen 33.a naine,15.a õnnelikus abielus olnud ,alati seltskondlik ,rõõmsameelne,mehega väga hea klapp nii vaimsel kui ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mõnel ei ole mees ka nädalavahetustel kodus (või olles teda nagu ei olegi), mõnel ei ole meestki, mõnel ei ole lapsi, mõnel ei ole selliseid nädalavahetuse rõõmuhetki.
Vaene on see, kellel puudu ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: