Närvilisus, sest minu unistus ei täitu... 09.01.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen koos olnud oma peigmehega 1. aasta ja paar kuud. Viimasel ajal olen muutunud väga närviliseks ja kohati isegi vägivaldseks. Suudan tülid nii suureks ajada ning talle isegi kätega kallale minna, sest hing on nii haige... Põhjus on tõenäoliselt selles, et mina arvan olevat leidnud enda jaoks selle õige, kellega koos pere luua ja vananeda. Ainus mis ma soovin ja ootan, et tema avaldaks soovi mind endale naiseks võtta. Ta teab väga hästi, et see on mu suurim soov, kuid ikka ei tee seda... Lubab kunagi tulevikus teha, kuid mind muudab selline ootamine juba haigeks. Olen tõesti rivist väljas ja ärritun iga asja peale ning sisimas olen kurb, et mind ei taheta. Kas oleks lapsik minna kaaslasest lahku, sest me ei soovi samu asju ning ei tee üksteist õnnelikus? Või otsida abi psühhiaatrilt ja kannatada veel paar aastat, et äkki lõpuks tuleb ka ettepanek ning mina saan muutuda taas õnnelikus ja rahulolevaks inimeseks... Ma ei oska midagi peale hakata, kurbus ja meeleheide on nii suured...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Suhtlemine on kahepoolne, on ühisosa leidmine. Lähedasega suheldes soovib inimene positiivset tunnetada, pidev "leelotamine" ja õpetamine vähendab suhete ühisosa. Tuleb jääda endaks. Olge veidi lahus, siis ilmnevad tema soovid selgemalt ja ka enda tunded selginevad.
Kannatlikkust suhte osas.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet