15 a poisi närvilisus 09.09.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Minu poeg (15a) on väga närviline. Rahuneb, kui on enda kätt vastu seina paar korda tagunud.
Koolis käib, kuid õppimine tundub mõttetu. Jäi 8-ndat klassi kordama.
Nüüd veel sigines 14a pruut, kes on poisi pea ikka täiega segi kamminud. Kuidas aidata teda, sest pärast rahunemist on jälle mõistus peas ja räägib normaalset juttu?
PS Kas tegemist võib olla ka sünnitraumaga? Poiss ei nutnud pärast sündi! Arst mainis , et see võib hilisemas elus tunda anda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Minu poeg (15a) on väga närviline. ,
- Käiksin psühhiaatri jutul, saab liigsest närvipingest lahti. Poiss panna sporti tegema - rahustab, annab enesekindlust, õpetab end valitsema.
Õpetada õppimist: korralik puhkus, aju verevarustus (minu harjutus), õppida osade kaupa, visualiseerida, huvi aine vastu.
Sõbrasuhted lapsega, usalduslik vahekord, et ta oma probleemile-küsimustle julgeks vastust kodus küsida.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet