Mis minuga toimub? 10.07.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma olen 23- aastane ja mind vaevavad "nägemused", teisiti ma neid nimetada ei oska. Istun tunde arvuti taga kuulates muusikat ja ennast kõigutades. Selle ajal suudan ma enesele ette kujutada olukordi, mida tegelikkuses pole juhtunud, tegelastega, kes on enamasti mulle tuttavad televisiooni vahendusel. See kiiks on minuga juba lapsest saati, kuid järjest enam tunnen, et see mõjub minu pärisolemusele masendavalt. Millega võiks olla tegu ja kust leian abi?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimeste kujutlusvõime on erinev, näitlejad ja kirjanikud on selle võimega õnnistatuse puhul oma loomingus teistest edukamad. Aga see võime peab enda kontrolli all olema. Kui see unistus-unistamine väljub kontrolli alt, hakkab minu enda tegevust mõjutama, minu tahet ei arvesta, siis on küll arstiabi vajalik ja neid olukordi on vaja siis koos psühhiaatriga korrigeerida.

Hea omadus (kui teda liigselt) võib ka veidi pahandust teha. Koos psühhiaatriga saabki olukorda korrastada, et see hea omadus heategusid tegema rakendada.
Igast murest saab üle!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet