Ärevushood, hirmud 29.09.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Viimasel ajal olen olnud kogu aeg hajevil, närvis, nutan väga palju (ilma põhjuseta, aga nutmata ei suuda ka jätta). Mul tekkis nädalake tagasi hirm, mida ma ei suuda ületada, see segab elamist, nt. kardan kodust välja minna ja ei taha üksi olla ega isegi und ei tule. Ma olen hakanud kartma sõda ja surma. Tahaks oma elu edasi elada, ilma selle peale mõtlemata, aga ei suuda. Kardan lihtsalt nii jubedalt. Soovin abi, kuna ei taha niiviisi karta, et iga halva mõtte peale süda hakkaks kloppima ja nutt tuleks peale. Mida teha? Proovin olla tugev ja ei näita oma hirme pereliikmetele, kuna ei taha nende ennesetunnet rikkuda. Ei oska kellegi poole pöörduda ka sellise hirmuga. Äkki saate aidata?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vaikselt kogunenud pinged avalduvad ärevushäirena. AD (antidepressandi) kirjutab psühhiaater. AD valik sõltub ärevuse iseloomust. Annusega ise "mängida".
Siis harjutused, ilma nendeta tulemus aeglane tulema ja siis "uued prillid" e uus hoiak.
Tervislikud eluviisid saab kohe rakendada, õige töö- ja puhkuserežiim, kehalised harjutused.
Minu Palve-Meditatsioon - aeglaselt, rahulikult, rahustavalt.
vt. varasemaid soovitusi, vt. minu raamatust "Väljavalitu".
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet