Ei mäleta, mida olen inimestele rääkinud 02.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lp dr. Ennet
Nimelt ma olen inimestele rääkinud üht ja sama juttu ning ma ei mäleta seda, kellele mida ma olen rääkinud ja minu käest on küsitud, mis viga, aga ma ütlesin, ei tea. Mind ajab isegi vihale, et räägin üht asja mitu korda. Milles probleem ning ma ei mäleta kellele ma olen tööl tere öelnud ja kellele mite. Ma pidevalt ehmun iga asja peale.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri jutule, võimalusi mitmeid. Vastuvõtul on võimalik neid asju täpsustada. Korralik puhkus, mure kõrvaldamine, õige töökorraldus, kerge kehaline tegevus - see parandab mälu. Märkmik ja kerged mäluharjutused (vajalike asjade päheõppimine). Mälu on treenitav.
Kahjustavate elukommete vältimine.
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet