Uneskõndimine või tegutsemine ning karjumine või rääkimine 26.11.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 17 aastane noormees ja minu probleemiks on see sama, mis pealkirjas. Olen juba aastaid rääkinud ja kõndinud unes. On rääkitud, et see pidi päris hirmus kõrvalt vaates ja kui hommikuti ärkan ei mäleta mitte tuhkagi ja olen väsinud isegi, kui saan 10 tundi magada. Räägin siis teile mõnest. Eelmine aasta ööbisin sõbra juures ja tal ema pesi pesu öösel ning ma tõusin püsti võtsin nende tooli ja viisin koridori ning tal ema küsis, mis sa teed ja vaatasin talle kurja näoga otsa ning läksin tagasi magama. Teine juhus oli õpilaskodus, kus ma omas toas vaatasin sõbrale otsa ja sõimasin teda, kuid ei mäleta sellest midagi. Kolmas juhus juhtus täna öösel kell 1, kui sõradega vaatasime õhtul filmi. Kui film oli vaadatud jäin mina magama, kuid sõbrad olid üleval. Kui ma hakkasin sonima nägin ma, kuidas mul sõber küsis küsimusi, kuid ei mäleta neist midagi. Läks 10 minutit mööda ja ma tõusin püsti ja värisesin üle keha ja panin endale teki ümber ja samuti ei mäleta ma seda.
Kõik juhused on sellised, mida ma ei mäleta, et see juhtus, vaid on sõbrad öelnud mulle.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Tervislikud eluviisid ja päeval kehaline aktiivsus - väga kasulik.
2) psühhiaatri jutule - saab konkreetse pildi ja konkreetsed soovitused.
3) perearsti juures võiks üldanalüüsid ka teha, saab lisainfot.
4) noorena unes rääkimist ja (tegutsemist) on paljudel olnud, tavaliselt need kaovad iseeneslikult, närvilistel perioodidel aga annavad endast jällegi märku. Seega -
5) Psühhoregulatsioon e pingetest vabanemise harjutused.
Probleemil on lahendus,
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet