Ärevus ja mõõdukas depressioon 27.04.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen 22-aastane noormees ning mul on selline küsimus, et ma tarvitan ravimit Coaxil 12.5mg poolteist nädalat ning vahepeal võtan ka Valocordin Diazepam'i. Aga viimasel ajal on selline tunne, et pidevalt on nõrkus peal, kui kuskile minna, siis jalad tunduvad nagu all nõrgad ja et nagu oleks tasakaal pole täiesti korras ( kuigi tegelt ma ei tuigerda ja seisan kindlalt) ning kui kuskile jalutama lähen, siis natukese maa pärast on selline tunne, et enam ei jõua käia (kuigi hingeldama ei aja). Ning see omakorda hirmutab mind jälle. Olen käinud ka haiglas, seal tehti vereproov, uriiniproov ja biokeemia analüüsid, need olid kõik korras va, et hemoglobiin pidavat kõrge olema, see oli 175.
Kas need sümptomid võivad olla kõik ärevusega/depressiooniga seotud?
Tahaks saada hingerahu tagasi, ma kogu aeg mõtlen, et midagi hullu on minuga lahti ja nii kurnav on see tunne.
Tänud teie aja eest :)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Minu Palve-Meditatsioon - aitab nn nõrkuse, tasakaalu, enesekindluse osas.
2. Karastamise-treeningu printsiip - teadlikult end nö karastada-treenida selliste olukordadega. Järkjärgult aega suurendades (nagu talisupleja alustab kehaosa karastamisest, enda ületamisest vähesel määral, et hiljem olla kogu probleemist üle).
3. Ideomotoorne treening. Kujutlus, et nendes olukordades tegutsen -olen täiesti rahulik, meeldivalt, enesekindlalt.
4. AD-d võtta edasi, harjutused.
5. Raamatust "Väljavalitu" pt. 16. (Ristkülik diagonaaliga ja uued prillid) ja siis Tervisemaja printsiibid (ptk. 7 kuni 14).
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet