AD-ga kõhuhädad 25.01.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kannatan juba aastaid korduma kippuva depressiooni käes. Kolm nädalat tagasi määras arst mulle Cipralexi, mis töötab väga hästi vaimselt. Kuid suur mure on see, et kõht on täiesti kinni ja seetõttu ei saa seda võtta. Olen tarvitanud suhteliselt kangeid lahtisteid, et kõhtu korda saada, aga nii edasi ei saa. Kui lähen nüüd arstile tagasi, mida võiksin ma proovida teistest AD-st. Ilma kõrvalnähtudeta pidavat olema Efexor, aga seda võtsin 2 a tagasi ja see ei muutnud vaimselt midagi, ei mõjunud. Minu arst on teadlik, et teatud ravimid kõhukinnisust põhjustavad, aga ta ei oska, mis aine seda konkreetselt teha võiks. Kas oskate soovitada, mida võiks proovida järgmisek? AD võtmist ma kindlasti lõpetada ei saa, olen alles paar nädalat võtnud ja hetkel on suur hirm, et jään teelahkmele, kus on valida tohutud seedehäired või depressioon.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Milline on kehakaal, milline söögirežiim, milline kehaline aktiivsus ja sportlik tegevus? Milline on toidumenüü ning millest on tingitud see depressioon? Kuidas unega lood, milline on ärkamine ja millene on päeva jooksul töövõime (kui seda on)?
Kui sööte vähe ja liikumist on vähe, siis "peabki" seedekanal kinni olema.
Keefir, taimseid-tooreid toite, minu sirutus-painus (Palve-Meditatsiooni esimene samm) aktiveerib ka siseelundite tööd. Naulid (joogade kõhuharjutus - sissetömbed ja lõõgastus, kõhuga lainetamine-jõnksutamine). Hingamine olgu vaba, kümme korda korraga ja siis puhata. Enesetunnet jälgida. Deprsessiooni puhul on peale AD ka muud nipid (vt. varsemad soovitused, vt. "Väljavalitu").
AD-d on ergutava toimega (Fluanxol) ja rahustava toimega (Remeron Sol) jne. aga ma ei saa selliselt rohtu määrata. Ravimi määrab ikka raviarst - õige rohi ja õiges annuses. Siis harjutsed ja siis "uued prillid".
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet