Ärevus, uinumisraskused 16.01.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Probleem unetusega. Nimelt olen olnud pikalt depressioonis, nüüdseks on loodetavasti hull osa möödas ja päeval on kõik Ok (AD-d ei tarvita), probleeme üldiselt ei ole. Jamaks läheb õhtuti kodus olles, kui väljas on juba pime ja siis tunned, kuidas see kuradike vaikselt hiilib ligi. Vahel on ka nii, et ei ole probleeme ka õhtuti, aga just siis kui heidad voodisse, hakkab peale, mõnikord ei piisa isegi 0,5 Xanaxist ja poolest unetabletist- keskm uneaeg 3-5tundi ja seda vastu hommikut! Hirm on juba magama mineku ees. NB! Kõige huvitavam on asja juures see, et kui oli äge depr.periood, magama jäämisega probleeme ei olnud, pool tabletti unerohtu ja magasin nagu kott hommikuni!
Ei saa ju lõputult organismi mürgitada järjest kangemate uinutite ja rahustitega! Tean, et mingit võluvitsa selliste probleemide korral ei ole aga siiski...!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Annaksin veidi neuroleptikumide reast und soodustavad rohtu väikeses annuses. Minu Palve-Meditatsioon õppige selgeks (teen seda igal õhtul ka ise- jumalikult hästi mõjub).
Head harjutamsit,
Jüri O.-M. Ennet