Süda 25.02.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Selline asi et südames torked umbes ülepäeva. Et mida peaksin tegema kas mingit ravimit võtma`? Hetkel arstile ei saa kuna pole ravikindlustust. ja siis veel et süda lõõb kiiresti ka kuskil 95 lõõki.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Närvipinged, stress, üleväsimus jms on otseselt seotud südametegevusega, südame piirkonna kaebustega.
Mida teha?
1) Universaalne abimees - vajaliku pikkusega uni. Une arvelt ei võta. Kui uinumisraskused, siis apteegi vabamüügist Melataoniin ja rahustavad teed.
2) Töökoormust vähendada ja tegude normaalne ajagraafik paika. Plaanita tegevus väsitab, tekitab lisastressi.
3) Rahustavad harjutused (vt varasemad.
4) Südametegevust-psüühikat aitab tasakaalustada Validol - 1/2 või 1/4 tabl kord või kaks valude-torgete korral.
5) Milles Põhjus/põhjused? See endale selgeks teha.
Kui eluohtlikke probleeme tööl ei ole, siis pole ju närveeriiseks põhjust! Võta asja Mänguliselt.
Jüri O.-M. Ennet