Armukadedus ja piltlikult kutsikalik igatsus 30.12.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, kas on mingeid mõtlemisviise, mis kõvasti leevendaksid abikaasa kodust äraolekuga seonduvaid amukadeduse valusid ja kutsikakombelist niutsuvat igatsust ja paanilist seisundit? Millest mõelda sellises abitus seisundis, kus pealege see jõuetus midagi muuta hävitab niigi madalat enesehinnangut ja veel see süütunne, et oled paljuski ka ise süüdi, et ei hinnanud seda, kui abikaasa oli tubli kodune perenaine ja heas mõttes perekana jne ja nüüd, kui ta viiibib tihti näiteks nädalavahetustel sõbranna juures ja ähvardab ka üleüldse lahkuda üürikorterisse, siis see lausa tapab rahu ja enesetunnet. Ehk on migeid mõtlemisnippe või mingeid efektiivseid filosoofilisi soovitusi. Tänan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Suur armastus on andmine. Anda saab seda, mis on (mõtlen eelkõige tundelelulist-hingelist, psüühilist-meelelist ning vaimset-Jumalikku. See ongi see mõtlemisenipp. Nipiks ta jääbki kui ainult mõtleme, praktiline elu vajab praktilisi TEGEMISI: enda täiustumist ja selle andmist.
Anda saab seda, mida juba on!
Armu-KADE on haigus. Armu-ANDJA-ANNETAJA on armastajale põhiliseks kvaliteeditunnuseks. Kõik muu on tühjalt kõmisev glamuur.
Miks naine siis ikkagi kodus ei ole e. miks ta siis tihti tahab ära olla? Miks? Mis kodus suhtlemisel vaeg-seisundis, millest defitsiit? Mis häirib? Mis? Kes?
Lapsevankrist ei kuma sõnakestki? Miks?
Ilmamaa on rõõmu täis, jätkub kõigile - kogu ning siis anna!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet