Mida ma olen valesti teinud? 17.04.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Reis on ülehomme, ma olen nii ära sõimatud, mõnitatud ja litsitatud, et ei jõua püsti ka seista. Broneerisin sõidu oktoobris ja nüüd olen tegelenud kuu aega soodsate hotellide ja autoreniga. Mees on vait, magab eraldi, nõu ei pea. Kui suu lahti teeb, siis minu aadressil ja rõvedalt. Oleme 59.a. Selles vanuses oleks hea kuulda head sõna, kallistada ja olla lihtsalt mõnusad. Kaks kuud magas aasta algusest teises toas. Oleme 36 a. olnud abielus. 2 last ja 4 lapselast. Armukadedus on kogu elu saatnud. olen paar korda tahtnud ära minna ja siis oleme ära leppinud.Mina ei usu temasse, arvan, et ta läheb veel jõhkramaks. Ma ei jaksa uut elu alustada ja rahaliselt on see võimatu. Olen nii õnnetu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kaks last ja neli lapselast - see ju Suur Õnn.
Agressiivsusel palju põhjusi: liigne stress, närvilisus, ülejõu käivad töö-alased kohustused. Teiseks, alkoholism tekitab agressivsust, tekitab ka armukadedust. On ka muid põhjusi, aga neid saab vastuvõtul selgitada.
Kahe inimese suhe on kolme-osaline (piltlikult - joonista kaks ringi, mis teineteis osaliselt katavad): a) ühendav e ringide ühisosa, b) minu privaatne e isiku-ringi ainuomane osa, c) Tema privaatne ringi-ala. Neid privaat-alasid ei tasu torkida, neid kasvatada ja muuta. Las olla kõik kuis on. Tark sealt ei "songi."
Vastuvõtul selgitame muid tarkusi.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet