Depressiooni ravimid 19.12.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mis on nendel kahel ravimil vahet: Coaxil 12.5mg ja Cipralexi 10mg?

Teie tagasisidet ootama jäädes.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mis on Teie terviseprobleem?
Mida olete võtnud ja juba teinud selle kõrvaldamiseks?
Millised on senised tulemused?
Miks need probleemid Teil tekkisid?
Sellest tuleks alustada!
Mõlemad on AD-d. Mõlemad on ärevushäirete raviks .
Coaxil (Tianeptiin) on ka hirmu kõrvaldav, võtta tuleb 3 korda päevas ja üle 70 aastastele hästi ei sobi. Rasedatele ka ei sobi.
Cipralex (Estsitalopraam) on hea sotsiaalärevuse, generaliseerunud ärevuse ja OKH suhtes. Eakate annus tunduvalt väiksem. Alla 18 aastastele hästi ei sobi. Rohtu võetakse vaid kord päevas.
Ainult ravimi kasutamisega Te edu ei saavuta.
Ravimi ja selle annuse saab õigesti määrata ainult koostöös oma arsti-psühhiaatriga. Harjutused (neid on viis rühma) on tingimata vajalikud.
"Uued prillid" e uus hoiak-eluviis on vajalik, muidu varsti kõik on jälle endises tuisuses Padaorus. NB. Arst ei saa Teid terveks teha! Arst saab juhiseid anda ja Teil on suur rõõm neid rakendada ja tervenemist nautida.
Kaunist talve algust, talvist pööripäeva ja uue eluhoiaku ("uued prillid") rakendamist.
Tuisutervitusega,
Jüri O.-M. Ennet