kuidas ära tunda? 18.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Millised on maniakaal-depresiivse e.bibolaarse meeleoluhäire tunnused?Kas see haigus jõuab psühhoosini maniakaalses või depresiivses staadiumis?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Periooditi inimene muutub ebaadekvaatselt ülemeelikuks, mõtted ebareaalsed, tegetsemine "jabur", oludele mittevastav. Peab end ebareaalselt võimekaks ja tegutseb seetõttu vääralt. Depressiooni puhul on kõik oludele mittevastavalt "teisele poole kreenis".
Psühhooos tähendab (lühidalt ), et saab valesti Ilmamaa ja enda asjadest aru ja reageerib-käitub seetõttu valesti.
MDP puhul head ravimid olemas.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet