Tervis 26.10.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas tõesti pole mingit ravi inimesele,kes on ad grupi ravimitele ülitundlik?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimid on vajalikud, harjutused-hoiakud veelgi vajalikumad AD võtmise ajal ja eriti järgselt.
Liht- ja täisminevik jätavad jälje ja mingil määral toimivad olevikus. Aga minevikku me muuta ei saa. Suhtumine minevikku muudab meie suhtumist olevikku.
Muuta saame suhtumist sellesse minevikku ja sealt õpetuseivad välja noppida. Tähtsaim on oleviku hoiakud ja tuleviku sihid. Kui elusihid selged ja motiveerivad, siis – purjed üles ja purjetada elusihtide poole. Rõõmuga.
Depressiivne majandus
edendab depressiooni ja kurvameelseid on praegu tunduvalt rohkem majandusmaniakaalsuse faasiga võrreldes. Seda kinnitavad tarkade uuringud ja ilmestab psühhiaatri ja perearsti vastuvõtule tulijate vaevatute hulk.
AD ravi on vaid osa depressiooni ravist. Vajalikud on ka harjutused: kehalised, psüühilised, sotsiaalsed. Oluline on uue hoiaku, prioriteetide kujundamine. Igal konkreetsel juhul on nende valdkondade tähtsus erinev. Raviarst annab konkreetsed soovitu¬sed, patsient viib need ellu. hea harjutus - Enneti palve esimene samm. vt otsinguga.

Jüri O.-M. Ennet