Hirm, segadus, ärevus 26.10.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Kas on võimalik pöörduda psühhiaatri vastuvõtule ilma perearsti saatekirjata?
Tunnen pidevalt hirmu, segadust, ärevust. Enamiku ajast ei saa korralikult hingata, miski nagu pooks mind. Tunnen, et ei saa oma igapäevaste tegemistega hakkama, keskendumisvõime on täielik null. Enamiku ajast tahaks lihtsalt magada või seina vaadata. Kuidagi väga raske on. Miski nagu piinaks mind, aga ma ei tea mis see on. Tunnen, et lähen kohe katki.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri vastuvõtule minekuks saatekirja vaja ei ole.
Töö- ja puhkerežiim paika, siis on organismil jõudu taastuda, tugevneda. Kerged kehalised harjutused vabastavad lisapingetest, edendavad ainevahetust ja tervenemisprotsessid kulgevad aktiivsemalt. Hingamist korrigeerib rahulik jalutuskäik looduskaunis keskkonnas. Hea on ka kuristamisharjutus - rahulikult kuristada (lõdvestada samal ajal õlad, kaela, keha) ja kujutleda, et vabaned sisepingetest iga kuristamis-mullikesega. Sülitada see kuristusvedelik (vesi) siis kraanikaussi, sealt see pinge siis valamust alla kaobki.
Minu Palve-Meditatsioon annab algtunnetuse psühhoregulatsiooniks, õpetab lõõgastuma.
Psühhiaatrilt saadav arstirohiust on vähe - vaja on kasutada kõiki (kehalisi, meelelisi, sotsiaalseid, hingelisi, religioosseid) mõjutustasandeid. vt "Väljavalitu" Tervisemajaga seonduvat.
Head harjutamist, Väljavalitu!
Jüri O.-M. Ennet