Tahe edasi liikuda on hävinud 07.09.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Ma lõpetasin hiljuti keskkooli ja nüüd läksin ülikooli, kuigi ma polnud väga kindel oma soovis- teadsin vaid, et kooli ajal mulle see aine meeldis. Mul oli võimalus minna õppima ükskõik mida, kuna eksamid ja muu oli koolis korras. Nüüd aga tunnen kahetsust ja tunnen tõsiseid kohanemisraskusi. Elades kodust eesti mõistes tunnen pidevalt koduigatsust, loengutes tülpimust ja ükskõiksust ning see süveneb. Olen rääkinud ka sõpradega sellest ja soovitakse edu ja öeldakse, et sa saad hakkama. Ma saakski, kuid ma ei taha. Ma ei taha sellesse süsteemi ennast, ma ei taha enam seda. Tunnen ennast siin kui lõksus, olen kurb ja sisemine ebakindlus ja ärevus on pidevad kaaslased. Vahepeal tulevad hirmumõtted, et kui mu ainuke vanem sureks, siis mis minust saaks. Ainuüksi see mõte tekitab minus tahtmise lihtsalt lõputult nutta. See võib-olla ei näigi probleem, kuid see situatsioon imeb minust elu välja.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui majanduslik seis võimaldab, siis võtta aastane akadeemiline puhkepaus. Selle pausi ajal võib ka mingit tööd teha (kui selline käeulatuses on).
Akadeemilise puhkuse tarbeks on vaja arstitõend (selle saab psühhiaatrilt) ja siis saab õppimist järgmine aasta sujuvalt jätkata või siis mõne muu eriala peale suunduda.
Ka minul oli 3. kursuse ajal akadeemiline (minul küll seotud sõjaväega, mis tollal väga "äge värk" oli). Peale seda akadeemilist läks õpitöö tunduvalt-tundavalt paremini, isegi hästi ja väga hästi - meeldis rohkem, töövõime oli suur, asjadest arusaamine paranes, sihid muutusid selgemaks jne.
Esimene valik - akadeemiline! Teed siis hoolega kehalist (isegi sporti) ja kogud energiat edasiseks.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Nagu teisest universumist

Ma ei tea enam, kelle poole pöörduda. Ma ei usu, et mind enam keegi suudaks aidata. Ma olen seest tühi. Või noh võibolla mitte tühi, kuna kui ma oleksin tühi, siis ma ei tunneks seda kohutavat valu enda ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tubli, väga asjalik analüüs ja oma hinge sisse vaatamine. Väga tubli.

Kui selliste mure-mägedega tuleks sinu juurde üks sinu lähedane sõber -mida sina talle soovitaksid?
Mida? Kirjuta ...

Loe edasi

Suutmatus tegutseda pärast psühhoosi põdemist

Tere, minu mureks on see et psühhoosist on möödunud juba peaaegu aasta. Olen tarvitanud korralikult rohtusid, aga endiselt pole tegutsemisindu. Ma ei suuda end kokku võtta, et tegutseda. Veedan päevad ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Fluanxol hommikul (1 mg) õhtul Mirtazapin ja annust vähendada. Harjutused, kehalised harjutused panevad ainevahetuse kaudu energia liikuma, tahe suureneb ja tegutsemine hakkab edenema. Jalutuskäigud, alul ...

Loe edasi

Antidepressandi võõrutusnähud

Tere,

olen nüüdseks võtnud antidepressante umbes 6 aastat (estritalopraam), 10 mg päevas. Veebruari algusest alates kuni mai keskpaigani 15 mg päevas, suur soov tekkis lõpetada ravi (usk andis ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Annaksin uinutava-rahustava toimega AD-d õhtul ja see aitab pikaaegsest Cipralexi tarvitamisega seotud "sidemetest" lahti sõlmida.
AD on algetapil , aga põhiliseks on harjutused ja siis uus hoiak. ...

Loe edasi

Cipralex

Küsimus selline. Olen kasutanud kuu aega cipralex 10mg.kolmap2eval 21.oktoobril tehti mul haiglas artroskoopia ja seepärast jõi kaks päeva tablette vahele.kolmandal päeval enne kojuminekut võtsin haiglas ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Küsimus siis selline,et kas on võimalik, et selle kahe päevaga tekkisid mul nn ärajäämanähud?
Ei, seda küll ei ole. Ei tea Teie kehakaalu ja nooruslikkust (vanust). Vajadusel (kui kehakaal väike ...

Loe edasi

polegi küsimust

oih, ma unustasin küsimuse ära.
Mida ma saan teha, et mu tahe suhelda tagasi tuleks?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ujumist õpitakse ujudes, suhtlemist suheldes. Tahte kasvatamine tuleb sihikindlusest.
Ole ISE.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: