Sooviksin saada abi alkohooli teemal. 14.02.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kust ma alustama peaks,et alkohool ei oleks esikohal?
Ise pean õigeks süsti,tahan seda,kuna niikui raha on siis igapäev joon keskmiselt 700ml rummi või 3-4liitrit õlut ära.
Kui välismaale tööle lähen siis teen tööd ja ei tarbi alkohooli,endale tundub see tegelikuses liigse vaba ajana vb slp tarbin,ning ei ole kaaslast ka kes minuga kurjustaks.Vanemaid ma ei ole siiani kuulanud..

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Tilgad, tabletid, süstid, jms on Abivahendid, põhiline on iga Mehe/Naise oma kindel soov, TAHE sellest sõltuvusemülkast välja saada ja inimlikult edasi elada.
Mõnel tekib see Tahe alles siis kui maks on rivist väljas, pankreas ei tule endaga toime, alkohol tekitab epileptilisi krampe jne. Tekib Valu ja/või Surmahirm ja siis Tahe, et saaks veel päevi-kuid elada.
2) Pingete maandamiseks, stressi vähendamiseks tuleb leida muud lahendid - mitte õlu, vein või kange kärakas.
3) Elus vääriline eesmärk silme ette - Mille nimel Esivanemad tegutsesid, mida nad minult oma suguseltsi-rahva hüvanguks ootasid? Mida? Nad ei pidanud ju eluvõitlust selleks, et napsuputka taga end inimene haigeks ja siis surnuks joob.
NB1 Kindlas kõneviisis võin öelda, et on ka aeglase vaeva ja viletsusega surmavariante - vaevaline minek, väga vaevaline...
Eesmärk - lähedased, suguselt, rahvas! Nemad ju vajavad sind!
Ole siis meheks, kaineks ja töökaks meheks,
4) Perearst aitab jõudumööda kahjustatud organeid paremini tööle saada.
Päevapealt lõpetajaid ja aastakümneid kaine-olekuid on 1/3 alko-haigetest.
1/3 arvab, et tabletist üksi aitab, aga see jääb väheks - Tahet on ka vaja.
1/3 - sisemiselt ei soovigi eluviisi parandada, aga teevad nö "näitemängu" kodustele, et läksin-käisin ravile, käin seal...aga tegelikult korraldusi-soovitusi korraliult ei täida.
Eesmärgid ja Teod!
Suutis see 1/3 - suudad ka Sina! Pitsikest ei saa endale lubada, vajalik on täieline karskus. Täieline!
Ole Kaine - OK!