Ei oska teemasse panna 30.06.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Sooviksin teada millest võib olla selline probleem minu mõlemal tütrel, et nendel nagu mingi sisemine hääl käsib asju teha mitmeid kordi, kes paneb puldid laua peal pidevalt otse, kes paneb ust kaks kolm korda järjest kinni. Kes ütleb järsku mõne inimese nime täiesti suvalisel ajal mitu korda. Ühesõnaga nendel käib pidevalt mingi tegevus, mida nad täidavad mitmeid kordi ja mis ei ole absoluutselt vajalikud. Üks on 18 ja teine 25.
25-sel hakkas see juba 10 aastaselt ja 18-sel mingi 14-15. Ei oska ka kusagile pöörduda, lapsed on erinevate isadega, aga endal mul sellist probleemi ei ole. Nad on öelnud, et kui nad nii ei teeks, siis võib midagi halba juhtuda. Kas on midagi analoogset ka teistel olnud ja kas selle vastu on ka midagi. Ise nad ütlevad, et selline tegevus on väsitav nendele.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kliinik.ee saatis vabandades viimased kirjad alles 14. juulil 2010.a. mulle vastamiseks.
Nüüd siis vastan.
Arvatavasti vähesel määral sundmõtte-sundteoga (Obsessiiv Kompulssivne Häire e. OKH) tegemist. Kui häirib, siis psühhiaatri jutule ja saab selgust, saab abi.
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet